Medības Latvijā

Medības Latvijā ir kas īpašs dēļ neskartās dabas plašās teritorijās, - to ir atzinuši pat medību cienītāji no daudzām citām valstīm. Latvijas neskartie meži spēj dāvāt medniekiem daudzveidīgu medījumu, un viena no labākajām medību vietām Latvijā ir Ziemeļkurzeme.

Ziemeļkurzemē mēs uzturam vairāk kā 6000 ha lielas medību platības, kas ir ļoti bagātas ar dažādiem medījumiem. Regulāri iekopjam teritoriju mednieku ērtībām un pastāvīgi nodrošinām medījamiem dzīvniekiem nepieciešamo vidi.

Atkarībā no noskaņojuma, gaumes un medību sezonas ikviens no jums, medīt gribētājiem, ir aicināts individuālās medībās, tajā skaitā medīt kādā no speciāli ierīkotiem medību torņiem, vai rudenī un ziemas periodā piedalīties arī kolektīvajās medībās.

Medības no torņiem ļauj medniekam izjust dabas tuvumu un mieru pēc rosīgās darba nedēļas. Gaidot medījumu, klausīties dabas burvīgajā, noslēpumu pilnajā valodā un, kad pienāk īstais brīdis, ar šāvienu atbrīvot nedēļā uzkrāto saspringumu.

Ko atšķirīgu no individuālajām medībām var piedzīvot, dodoties kolektīvajās medībās, t.i., iet medībās kopā ar daudziem citiem medniekiem un dzinējiem, izjust medību vienotību, vīru disciplīnu. Kā arī kolektīvās medības ir visbagātīgāk caurvītas ar dažādām medību tradīcijām.

Medības Latvijā vienmēr ir bijušas un ir saistošas dēļ mierīgās un neskartās dabas. Ikviens medīt gribētājs ir aicināts uz Latvijas mežiem izbaudīt šo unikālo dabas mantojumu, piedzīvojot arī aizrautīgas medības.

Ziemeļkurzemes mežos, kur medībām ir iekopta vairāk kā 6000 ha liela teritorija, jūs varat nomedīt stirnas, staltbriežus, aļņus, meža cūkas, lūšus, vilkus, bebrus un lapsas. Pēc medībām jūs varēsiet atpūsties kādā no mednieku namiņiem, atceroties dienas iespaidus, godinot medījumu un veiksmīgāko mednieku.

Laipni aicināti medībās Latvijas Ziemeļkurzemes mežos!