Atslēgas vārdi: kāpēc tie ir tik svarīgi, veidojot tekstus mājas lapai

Internetā visa rosība notiek tikai un vienīgi ap atslēgas vārdiem. Interneta pārlūkā, piemēram, Google, meklējot informāciju, ierakstām konkrētus vārdus – atslēgas vārdus. Un pārlūks mums parāda tās mājas lapas, kas ir vistiešāk saistītas ar šiem ierakstītajiem vārdiem. Šis ir tāds īss, vienkāršots raksturojums.

Lai mājas lapai izveidotu labu tekstu ar atslēgas vārdiem, ir jāveic šādi darbi:

  • jāizanalizē cilvēku meklēšanas procesā izmantotie atslēgas vārdi un frāzes par katru rakstāmo tēmu,
  • jāizvēlas tikai daži atslēgas vārdi vienam lapas atvērumam,
  • rakstot tekstu, katrs atslēgas vārds jāizmanto noteikta skaita robežās – ne mazāk un ne vairāk,
  • veidojot tekstu, ir arī jāpievērš uzmanība atslēgas vārdu atrašanās vietai tekstā,
  • jāizvērtē, ar kādiem vārdiem veidot specifisko lapas informāciju, kas pašā lapā apmeklētājam nav lasāma, bet sniedz vērtīgu informāciju mājas lapu meklētāj-sistēmām jeb zirnekļiem,
  • kā arī ir jāzina, ar kādiem vārdiem veidot atsauces uz konkrēto lapu no citām lapām, - vai tā ir Jūsu vai jebkura cita mājas lapa,
  • un visbeidzot, pārzinot atslēgas vārdus, būs iespējams izveidot pareizu tēmas virsrakstu.

Lūk, kādi ir obligātie darbi saistībā ar atslēgas vārdiem, veidojot labus tekstus mājas lapām!

Ja mājas lapā esat ievietojuši tekstus bez mērķtiecīgi izvēlētiem atslēgas vārdiem, tad var teikt, ka tekstus esat izveidojuši sludinājumu portāliem vai tikai sev un tiem, kuri Jūsu lapu atceras. Bet nevis tiem cilvēkiem, kuri meklē mājas lapā ietverto informāciju kādā no pārlūkprogrammām (piem., Google).

Tiesa, pareizi izvēlēti atslēgas vārdi un pareizi veidots teksts nav vienīgais nosacījums, lai mājas lapa iegūtu augstāku vietu pārlūka rezultātos. Toties tas ir ļoti svarīgs noteikums, kas jāievēro ikvienas labas mājas lapas izveidē. Bez laba teksta pārējam nebūs lielas jēgas.

Veltīt laiku labai mājas lapas satura izveidošanai vai atsevišķiem tekstiem ikvienam izmaksās daudz lētāk nekā nepievērst pienācīgu uzmanību šādai aktualitātei. Ar pareizi veidotu tekstu Jums būs jāpatērē daudz mazāk enerģijas (tajā skaitā naudas), lai sasniegtu vajadzīgos rezultātus interneta vidē. Ļoti vienkārši!