Zemē, kas dzied, ir dzimis jauns duets!

Dzimis jauns, kolorīts duets - Sanis Kiops un Lolita Novikova

Latvijā ir dzimis jauns duets, kurā mūzikas saitēm savienojušies Sandis Kiops no grupas Titāniks un Lolita Novikova no grupas Rebel”. Tāpēc šogad zemē, kas dzied, septembris sākas ne tikai ar pirmo skolas dienu, krāšņām dabas ainavām un dzestro rudens dvesmu, bet arī ar dziļi izjustu, krāsainu un skanīgu kompozīciju.

Arī jaunais, kolorītais duets ir unikāls jau vien ar to, ka mūziķi pārstāv dažādus mūzikas stilus. Sandis dzied vairāk klasisko un popmūziku, bet Lolitai tuvākas ir rock’n’roll dažādas improvizācijas un modulācijas. Kopā dziedot un vienojot šos dažādos stilus, skaņdarbi iegūst interesantu un aizkustinošu skanējumu.

Pirmā dziesma, kurai Sanda un Lolitas duets mūzikas mīļotājus aicina dungot līdzi, ir vēl nedzirdētā pop-rock versijā izpildīta Raimonda PaulaMēmā dziesma”.

Kā zināms, pirmie „Mēmo dziesmu” duetā dziedāja Viktors Lapčenoks un Nora Bumbiere, pēc tam tā daudzreiz tika pārdziedāta un remiksēta. „Mēmo dziesmu” savulaik ir izpildījuši tādi zināmi latviešu estrādes mākslinieki kā Zigfrīds Muktupāvels, Igo Fomins, Žoržs Siksna un Jelgavas Tirkīzzilais koris, Valērija Satibaldijeva, Dainis Skutelis un citi.

Toties Sanda Kiopa un Lolitas Novikovas izpildītā „Mēmā dziesma” ir ieguvusi pavisam jaunu un nebijušu rock’n’roll un pop dzīvo skanējumu. Jau šajā skaņdarbā ir saklausāms dueta interesantais balsu kontrasts un vēl nebijis piegājiens šai dziesmai, piešķirot tai pievilcīgi samtainu skarbumu, bet arvien saglabājot rudenīgi nostalģisko noskaņu.

Dziesmas vokāls ierakstīts studijā ”Brīvdiena” pie Mareka Pelša. Dziesmas aranžējums, mikss, māsterings ir tapis un ierakstīts “Elko Studio” pie Ginta Stankeviča. Aranžējuma tapšanā ir piedalījušies tādi populāri mūziķi kā saksofonists Zintis Žvarts, ģitārists un aranžētājs Andris Šīrants.

Iedvesmas un ideju piepildīti, abi dziedātāji ir apņēmušies strādāt kopā un radīt jaunas, savas kompozīcijas, kā arī pārdziedāt savā versijā jau zināmu latviešu komponistu dziesmas.

Noklausieties kompozīciju, atverot failu zemāk:

Ć
SandisKiopsunLolitaNovikova-kompozīcijaMēmāDziesma-īsāversija.mp3
(8272k)
Maris Buls,
2011. gada 26. aug. 08:54