Mājas siltināšana, renovācija un būvniecība

Šis ir labākais laiks, lai Tu savestu kārtībā savu māju vai uzbūvētu jaunu. Tieši tagad un tikai tagad Tev jāsāk savas mājas siltināšana vai pat visas ēkas renovācija! Nav jēgas renovēt, gribi būvēt? Lieliski! Izvēlies zema enerģijas patēriņa ēku vai pat pasīvo māju un veic visus būvniecības darbus gandrīz par pusvelti.

Ēku siltināšanas, renovācijas un būvniecības projekti 2011.gadā

Zemāk ir trīs izdevīgi projekti, kas saistīti ar māju siltināšanu, renovāciju un būvniecību 2011.gadā. Iepazīsties ar katra projekta saturu un izvēlies to projektu, kas der tieši Tavā gadījumā. Tad atrodi uzņēmumu, kas konsultēs detalizētāk par konkrēto projektu un to realizēs.

Tātad:
 • „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” paredzēti daudzdzīvokļu māju siltināšanai un renovācijai, ņemot kredītu bankā, bet ar atgūstamiem līdzekļiem līdz pat 50% no summas. Šīs lapas apakšā vari lejupielādēt pdf dokumentu ar informāciju par atbalstāmo projektu, kā arī vairāk informācijas un konsultāciju renovācijas uzņēmumā [???].
 • ESKO modelis paredzēts daudzdzīvokļu māju siltināšanai un renovācijai, neņemot kredītu bankā un neko nemaksājot papildus. Kā tas ir iespējams un ko iegūsiet šajā gadījumā, konsultējieties renovācijas uzņēmumā SIA Sun Energy Baltic.
 • KPFI projektu konkursi paredzēti citu ēku renovācijai un būvniecībai (nevis daudzdzīvokļu māju), tajā skaitā privātmāju, ar atgūstamiem līdzekļiem līdz pat 65% no iztērētās summas. Konsultējieties projektēšanas un būvniecības uzņēmumā SIA „Inteleko”.

Par katru no šiem projektiem šīs lapas apakšā vari lejupielādēt papildus informāciju


Tieši šobrīd veltīt laiku un enerģiju mājas siltināšanai vai renovācijai un pat būvniecībai ir vispareizākais brīdis! Kāpēc gan neizmanot Eiropas Savienības fondu un Latvijas Valsts izstrādāto programmu sniegto atbalstu, moderno tehnoloģiju iespējas un zemās būvniecības darbu un materiālu izmaksas?!

Daudzdzīvokļu māju siltināšana un renovācija, ņemot kredītu

Obligātie izdevumi pieaug tikpat kā visās pozīcijās un it īpaši par māju apsaimniekošanu un apkuri. Tāpēc daudzdzīvokļu mājas siltināšana un renovācija ir tieši tas veids, kā gudri ietaupīt, domājot un rīkojoties tālredzīgi katram dzīvokļa īpašniekam.

Izmantojot piedāvāto programmu „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi”, ir jāņem kredīts bankā, bet šis būs ekonomiski visizdevīgākais variants daudzdzīvokļu māju siltināšanā un renovācijā. Kredīta maksājums tiks sadalīts uz katru dzīvokli un iekļauts ikmēneša maksājumā.

Ietaupījums pēc siltināšanas un visas ēkas rekonstrukcijas būs tik liels, ka turpmāk ik mēnesi kopā ar kredīta maksājumu katrs maksās daudz mazāk nekā līdz rekonstrukcijas brīdim.

Daudzdzīvokļu māju siltināšana un renovācija, neņemot kredītu

Lieliska iespēja daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem, kuri nevēlas uzņemties saistības, ņemot kredītu mājas renovācijai vai siltināšanai, bet vēlas dzīvot siltā dzīvoklī un neuztraukties, par cik naudas vienībām kāps apkures cenas nākotnē. Dzīvokļa īpašniekiem nav nekas jāmaksā arī par siltināšanas un renovācijas darbiem. Visu paveic specializēts uzņēmums.

Latvijā jau labu laiku darbojas daži uzņēmumi, daudzdzīvokļu māju siltināšanā un renovācijā izmantojot mūsdienīgus materiālus un tehnoloģijas, pielietojot ESKO modeli.

Citu ēku būvniecība vai renovācija

Līdz pat 2011.gada 31.martam var iesniegt projektu konkursam, kas paredz iespēju uzbūvēt māju vai veikt renovācijas darbus jau esošai mājai gandrīz par puscenu. Šī atbalsta programma zaļi un energoefektīvi domājošiem tiek nodrošināta KPFI projekta ietvaros. Zemāk fragments no nolikuma:

Konkursa ietvaros projektu var iesniegt par ēkām, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par būvju klasifikāciju atbilst kādai no šādām ēku klasēm:

 • vienģimenes dzīvojamā ēka (kods 1110) (jaunbūve);
 • dvīņu vai rindu dzīvojamā ēka (kods 1110, 1121, 11210101) (jaunbūve);
 • biroju ēka (kods 1220) (jaunbūve vai ēkas rekonstrukcija);
 • mazumtirdzniecības ēkas (kods 1230) (ēkas rekonstrukcija);
 • ražošanas ēkas (kods 1251) (ēkas rekonstrukcija);
 • muzejs (kods 1262) (jaunbūve vai ēkas rekonstrukcija);
 • sabiedriskā ēka – bērnudārzs (kods 1263) (jaunbūve vai ēkas rekonstrukcija);
 • sabiedriskā ēka – skola (kods 1263) (ēkas rekonstrukcija);
 • daudzdzīvokļu sociālā ēka (kods 1130) (jaunbūve vai ēkas rekonstrukcija);
 • sporta ēka (kods 1265) (jaunbūve vai ēkas rekonstrukcija);
 • sakaru ēka, stacija, terminālis un ar to saistītās ēkas (kods 1241) (jaunbūve vai ēkas rekonstrukcija);
 • viesnīca (kods 1211) (ēkas rekonstrukcija).

Fragmenta beigas

Latvijā darbojas uzņēmumi, kas īpaši specializējas zema enerģijas patēriņa ēku projektēšanā un būvniecībā. Šādai meistarībai ir jāpiegriež liela vērība, izvēloties darba veicēju, lai mājas projektēšana un būvniecība būtu veikta saskaņā ar augstas energoefektivitātes standartiem.

Runājot par termiņu, – šī gada 31.marts nav aiz kalniem. Bet kas to zina, varbūt termiņš tiks pagarināts, kā tas nereti gadās ar citiem projektiem, vai arī pēc kāda laika projektu atjaunos. Tāpēc, kurš jūt, ka nepaspēs, „tur roku uz pulsa”!

Nobeigumā

Ja vēlies siltāku dzīvesvietu ar mazākiem rēķiniem par apkuri, Tevi atbalsta, Tev dod naudu. Pat ja vēlies uzbūvēt sev jaunu māju – Tevi atbalsta, Tev dod naudu. Izklausās mazticami, bet ir absolūta patiesība! Atliek tikai vēlēties un rīkoties.

Un vēlreiz par galvenajiem ieguvumiem, izvēloties kādu no minētajām programmām mājas siltināšanai, renovācijai vai būvniecībai: 1) mazāki rēķini par apkuri, 2) lētāka visas mājas apsaimniekošana, 3) labāki dzīves apstākļi, 4) lielāka mājas vai dzīvokļa tirgus vērtība un 5) rūpes par vidi un ekosistēmu.

Atliek tikai paņemt tālruni, uzspiest numuru, un specializēto uzņēmumu darbinieki visu detalizēti izstāstīs un izdarīs, kad būsiet pieņēmuši pareizo lēmumu rīkoties gudri un tālredzīgi.

Materiālu sagatavoja Tekstu darbnīca.

Ċ
Maris Buls,
2011. gada 25. febr. 09:40
Ċ
Maris Buls,
2011. gada 25. febr. 09:44
Ċ
Maris Buls,
2011. gada 25. febr. 09:41